Motivasyonun iş verimliliği üzerine etkisi
Effect of motivation on job productivity
  1. Tez No: 215530
  2. Yazar: TAYFUN YAPAR
  3. Danışmanlar: PROF. DR. BERRAK KURTULUŞ
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri, Labour Economics and Industrial Relations
  7. Yıl: 2005
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: İstanbul Üniversitesi
  10. Enstitü: Sosyal Bilimler Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 233
Özet
Motivasyonun iş verimliliği üzerindeki etkisi çalışanlar ve işletmeleraçısından önemli bir konudur. Konunun önemi etkisinin çalışma ekonomisinin diğerpaydaşlarını da yakından etkilemesi açısından artmaktadır. Çalışmada motivasyon veverimlilik kuramları gerek bilgi kuramı gibi yeni bilgi grupları açısından gereksegeleneksel kuramlar açısından ayrı ayrı ve birbirlerini etkileme dinamiklerikapsamında ele alınmıştır. Çalışmada konu ile ilgili olarak bir finans ve bankasektöründe yer alan bir işletme üzerinde saha uygulaması yapılmıştır
Özet (Çeviri)
Impact of motivation on the management productivity is an paramount issuefrom employees and companies points of views. The importance of the subject tendsto increase as it ifluence on all stakeholders of labour economics. Motivation andproductivity theories are held separately and in in context of mutual influencedynamics, both in contemporary ones like knowledge theory and also in conventionaltheories. A survey takes place in the study carried in a company in finance andbanking industry.