Okul öncesi çocukların din eğitiminde annenin rolü ve karşılaştığı güçlükler
The act and the experience difficulties of mother in religious education on the preschool children
  1. Tez No: 217218
  2. Yazar: AYŞE KOYUNCU
  3. Danışmanlar: DOÇ. AHMET KOÇ
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Din, Eğitim ve Öğretim, Religion, Education and Training
  7. Yıl: 2008
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Rize Üniversitesi
  10. Enstitü: Sosyal Bilimler Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Eğitim Bilimleri Bölümü
  12. Bilim Dalı: Felsefe ve Din Bilimleri Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 127
Özet
?Okul Öncesi Çocukların Din Eğitiminde Annenin Rolü ve Karşılaştığı Güçlükler? başlığını taşıyan bu çalışma ?Giriş? ve ?Sonuç? bölümleri dışında iki ana bölümden oluşmaktadır.Giriş bölümünde, araştırmanın problemi, amaç ve önemi, yöntemi, evren ve örneklemi, yararlanılan belli başlı kaynakları ve sınırlılıkları dile getirilmiştir.Birinci bölümde, okul öncesi çocukların genel gelişim özellikleri ve dini gelişim özellikleri ile bu dönem çocuklarının din eğitiminde ailenin, özellikle de annenin önemi ele alınmıştır.İkinci bölümde, araştırmada anneler, babalar ve çocuklarla ilgili elde edilen bilgiler değerlendirilmiştir.Sonuç bölümünde ise araştırma sonucunda elde edilen veriler ve neticeler değerlendirilmiştir.
Özet (Çeviri)
This study which is titled ? the act and the experience difficulties of mother in religious education on the preschool children?, consist of two main chapters apart from the introction and conclusion chapters.In the introduction, the problem of the research, aim, importance, method, universe and model, main sources which were used in the study and handicaps were mentioned.In the first chapter the general development specialities of preschool children, the religious development specialities and the importance of the family, especially the mother, on their religious education were examined.In the second chapter, the informations about mothers, fathers and children were evaluated.In the conclusion chapter, results which were reached at the end of the study were explained.