Sağlık kurumlarında imaj yönetimi açısından web sayfası tasarımlarının kategorik analizi ve Selçuk Üniversitesi Meram Tıp Fakültesi uygulaması
In terms of image management, designs of web page categorical analysis and application of Selcuk University Meram Medical Faculty Hospital
- Tez No: 217315
- Danışmanlar: DOÇ.DR. ADEM ÖĞÜT
- Tez Türü: Yüksek Lisans
- Konular: Hastaneler, İşletme, Hospitals, Business Administration
- Yıl: 2007
- Dil: Türkçe
- Üniversite: Selçuk Üniversitesi
- Enstitü: Sosyal Bilimler Enstitüsü
- Ana Bilim Dalı: İşletme Ana Bilim Dalı
- Bilim Dalı: Yönetim ve Organizasyon Bilim Dalı
- Sayfa Sayısı: 201
Özet
Ceyhan, Ali; Saglık Kurumlarında maj Yönetimi Açısından Web Sayfası Tasarımlarının Kategorik Analizi Ve Selçuk Üniversitesi Meram Tıp Fakültesi Uygulaması, Selçuk Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü, Yönetim Ve Organizasyon, Yüksek Lisans Tezi, Konya, 2007 Günümüzde uluslar arası rekabetin niteligi degismis ve yogunlasmıstır. Sadece hammadde, teknoloji ve sermayeye sahip olmak artık ülkelere rekabet avantajı saglamamaktadır. Nitelikli insan kaynaklarına sahip olmak daha büyük önem tasımaktadır. Saglıklı olma ve saglıklı bir çevre içinde yasama hakkı, temel insan haklarının basında gelmektedir. Saglık, sadece hastalık ve sakatlık halinin olmayısı degil, bedensel, ruhsal ve sosyal iliski yönünden tam bir iyilik halidir. Saglık hizmetleri, bireylerin fiziksel ve ruhsal saglıklarının korunup iyilestirilmesidir. Saglıklı toplumlar, üretime daha çok katılmaktadırlar. nsanların saglık ihtiyaçlarını gideren, özel veya resmi saglık hizmeti üreten yataklı saglık isletmelerine hastane denir. Hastaneler, bir organizasyondur, bir isletmedir ve yönetilmeleri gerektirir. Internet saglık hizmeti kullanıcılarına, bilginin kalitesi, doktor-hasta iliskileri ile anlamlı bilgiye ulasma konularında avantajlar saglamaktadır. Bu çalısma ile, hastanelerin, web sayfalarına sahip olmalarının, onların imajlarına etkisi olup olmadıgı istatistiksel olarak arastırılmaya çalısılmıstır.
Özet (Çeviri)
Ceyhan, Ali; In Terms Of Image Management, Designs Of Web Page Categorical Analysis And Application Of Selcuk University Meram Medical Faculty Hospital, Selcuk University Social Sciences Insitute, Management And Organization, Master Of Social Thesis, Konya, 2007 Today?s quality of international rivalry has changed and intensified. It is important to have superior human resources more than to have row material, technology and capital that doesn?t offer competitive advantage to countries in our term. The right of being healty and living in a healty place is the main human right. Health is not only being free of illness and disabiliies but it is an integral well being of body, souland social relations. Health service means to protect and improve persons physical and psychological health. Healthy communities participate production more than the others. Hospital means health business withhavig beds that produce privateandoffical health service and also it means to meet the need of health problems. Hospitals are an organization and an institution and they need to be ruled. Internet is of advantages for people who use health service in terms of reaching meaninful information and doctor patient relations. With this work, hospitals whether to have web page effect their image or not is arranged in a statistical way.