Latin, klasik ve caz müzik konserleri organizasyonu hizmetleri pazarlaması üzerine Ankara ölçeğinde bir araştırma
A research in Ankara about marketing of latin, classical and jazz music concert organizations
  1. Tez No: 218982
  2. Yazar: CEYHUN GÜNEŞ
  3. Danışmanlar: PROF. DR. RECAİ ÇINAR
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Müzik, İşletme, Music, Business Administration
  7. Yıl: 2008
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Gazi Üniversitesi
  10. Enstitü: Sosyal Bilimler Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: İşletme Bölümü
  12. Bilim Dalı: İşletme Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 107
Özet
Hazırlanmış olan bu tezde, latin, caz, klasik müzik konserleri organizasyonlarının planlanması, yönetilmesi, pazarlanması ile ilgili bilgiler, çeşitli kaynaklardan derlenmiştir. Bunun ışığında, Flamenko Ankara Derneği tarafından düzenlenen 1. ve 2. Uluslararası Flamenko Ankara Festivali incelenmiş, hem durum ortaya konulmuş, hem de eksik noktalar belirtilerek çözüm önerileri getirilmiştir.Bu tezle birlikte, bu konularda çalışma yapan kuruluşların incelenmiş olan konular üzerinde daha detaylı olarak durmaları önerilmekte ve başarılı olmaları için izleyebilecekleri yollar ortaya konulmaktadır.
Özet (Çeviri)
In this thesis, the information about orginizing Latin, Jazz and Classical music concerts are combined from different sources. According to this knowladge, the First and Second International Flamenco Festival of Flamenko Ankara Association has been examined. The situation is determined and some solutions for the problems of the festival are situated.With this thesis, it is suggested to the companies, which take place in this business, to research the studied chapters more detailed, and to follow the methods to be succesful.