Öğretmen ve yöneticilerin İngilizceye yönelik tutumları
The attitudes of teachers and adminisrators towards English
  1. Tez No: 234799
  2. Yazar: EVREN KILIÇ
  3. Danışmanlar: PROF. DR. CANAN ÇETİN
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Eğitim ve Öğretim, Education and Training
  7. Yıl: 2009
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Yeditepe Üniversitesi
  10. Enstitü: Sosyal Bilimler Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Eğitim Yönetimi ve Denetimi Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 102
Özet
Bu çalısma ?Öğretmen ve Yöneticilerin ?ngilizceye Yönelik Tutumlarının?ncelenmesi? baslığı altında öğretmen ve okul yöneticilerinin ?ngilizceye yöneliktutumlarını incelemek amacıyla yapılmıstır. Çalısma ?stanbul ili Anadolu yakasındabulunan ilçelerdeki ilköğretim ve ortaöğretimlerde görev yapan 94 öğretmen ve okulyöneticisi üzerinde gerçeklestirilmistir. Arastırmada, Gürel (1986) tarafındangelistirilen `?ngilizceye Yönelik Tutum Ölçeği' ve arastırmacı tarafından hazırlananbilgi formu kullanılmıstır. Arastırmada kullanılan ölçekte 22 olumlu 22 olumsuzifade olmak üzere toplam 44 madde vardır.
Özet (Çeviri)
This research is done under the name of ? A Research of the Attitudes of theTeachers and the Administrators towards English? and is aimed of analyzing theirattitudes towars it. The research is substantiated among 94 teachers andadminisrators who work for both primary and secondary school teachers located inAnatolian side of ?stanbul. In this study?The Scale of the attitudes towards English?which is developed by Gürel(1986) and the information form which is prepared bythe researcher are used. In the scale that is used in this study there are 44 factorsincluding 22 positive and 22 negative expressions. The scale was used byUzunboylu(2002) before and the Cronbach Alfa value is measured as 0,96 in thisscale. The total points gained from the sample group is compared with thedemographical variables and were examined if they have significance on the levelp