Lineer zaman gecikmeli sistemler için H sonsuz kontrol problemleri
H infinity control problems for linear time delay systems
  1. Tez No: 252192
  2. Yazar: BAYRAM BARIŞ KIZILSAÇ
  3. Danışmanlar: PROF. DR. ULVİYE BAŞER
  4. Tez Türü: Doktora
  5. Konular: Matematik, Mühendislik Bilimleri, Mathematics, Engineering Sciences
  7. Yıl: 2009
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: İstanbul Teknik Üniversitesi
  10. Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Mühendislik Bilimleri Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 89
Özet
Bu çalışmada, lineer zaman gecikmeli sistemleri kontrol girdisi vasıtası ile kararlı hale getirmek için, durum ve çıktı geri beslemeli kontrol problemleri ve durum ve çıktı geri beslemeli H sonsuz kontrol problemleri incelenmiştir. Gecikmeli sistemlerin durumları, kontrol girdileri veya çıktıları belirsiz parametreler içerdiğinde dayanıklı kontrol yöntemlerinin incelenmesi önem kazanmaktadır. Bu tip sistemler için de durum ve çıktı geri beslemeli dayanıklı kontrol problemleri ve durum ve çıktı geri beslemeli dayanıklı H sonsuz kontrol problemleri incelenmiştir.
Özet (Çeviri)
In this study, aiming to stabilize the linear time delay systems with use of a control input, the state and the output feedback control problems and H infinity control problems of the state and the output feedback types are investigated. When, the state of the time delay systems, the control inputs and the outputs incorporate uncertain parameters, the investigation of the robust control methods becomes important. In this type of systems, the state and the output feedback robust control problems and, the state and the output feedback robust H infinity control problems are investigated.