Design and performance evaluation of a fuel filter
Yakıt fıltresı dızaynı ve performans değerlendırmesı
- Tez No: 255401
- Danışmanlar: PROF. DR. KAHRAMAN ALBAYRAK
- Tez Türü: Yüksek Lisans
- Konular: Makine Mühendisliği, Mechanical Engineering
- Yıl: 2010
- Dil: İngilizce
- Üniversite: Orta Doğu Teknik Üniversitesi
- Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
- Ana Bilim Dalı: Makine Mühendisliği Ana Bilim Dalı
- Sayfa Sayısı: 147
Özet
Bu tezde yakıt filtresi dizayn kriterleri ve performans değerledirmesi analiz edilmiştir.Temel tanımlar , konseptler ve sistemler kaynak araştırmalarında incelenmiştir.Filitre dizayn kriterleri , dizayn testleri ve temel hesaplamalar anlatılmıştır. Vibrasyon ve amplitudenin (genliğin) filitre verimliği üzerine olan etkisi , hazırlanan özel test duzeneğinde yapılan deneyle incelenmiş.Test sonuçları Anova , Analyze of Variance methodları ile minitap yazılımı kullanılarak analiz edilmiştir.
Özet (Çeviri)
This thesis analyzes design criteria?s, performance evaluation of fuel filter. Fundamental concepts, definition and systems has been discussed at literature survey parts. Fundamentals of filter design tests and calculations are discussed. In Addition Frequency and amplitude effect on fuel filter efficiency investigated with different particle sizes by preparing special test set up. Test results has been analyzed by using Regression, Anova and Analyze of Variance methods with Minitab software.