Mutlak cesàro toplanabilme metodları üzerine
On absolute cesàro summability methods
  1. Tez No: 256457
  2. Yazar: BİNNAZ ER
  3. Danışmanlar: YRD. DOÇ. DR. A. NİHAL TUNCER
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Matematik, Mathematics
  7. Yıl: 2010
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Erciyes Üniversitesi
  10. Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Matematik Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 44
Özet
Bu tezde ilk olarak, bazı temel tanım ve teoremler verildi. Sonra, toplanabilme çarpanı ile ilgili bir teorem ifade ve ispat edildi. Sonra toplanabilme tanımı kullanılarak, üçüncü bölümde yer alan Teorem 3.1 i genelleştiren üç teorem, ifade ve ispat edildi. Daha sonra yine toplanabilme tanımı kullanılarak, ikinci bölümdeki Teorem 2.19 u genelleştiren bir teorem ifade ve ispat edildi. Son olarak tanımı kullanılarak, ikinci bölümdeki Teorem 2.20 yi genelleştiren bir teorem ifade ve ispat edildi.
Özet (Çeviri)
In the this thesis, firstly, some basic definitions and theorems are given. Then, a theorem with summability factor is stated and proved. Then, by using the definition three theorems deal with summability factor, which generalize the Theorem 3.1 in the third chapter, are stated and proved. Then, by using definition a theorem deal with summability factor, which generalize the Theorem 2.19 in the second chapter, is stated and proved. Finally, by using definition one theorem deal with summability factor, which generalize the Theorem 2.20 in the second chapter, are stated and proved.