Doğu Anadolu bölgesinde yerel televizyon yayıncılığı
Local television broadcast in Eastern Anatolia
  1. Tez No: 262162
  2. Yazar: KURBANİ GEYİK
  3. Danışmanlar: PROF. DR. ABDULKUDDÜS BİNGÖL
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Radyo-Televizyon, Radio and Television
  7. Yıl: 2008
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Atatürk Üniversitesi
  10. Enstitü: Sosyal Bilimler Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Radyo Televizyon ve Sinema Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 133
Özet
Bu çalısmanın amacı, Doğu Anadolu Bölgesi'nde yayın yapan yerel televizyonkanallarının teknik ekipman ve personel durumu ile birlikte yayınların içeriğinin analiziniyapmak ve üstlendikleri misyon gereği sorumlulukları tasıyıp tasımadıklarını ortayakoymaktır.Birinci bölümde, yerel televizyon yayıncılığının tanımı, dünyada ve Türkiye'dekitarihi gelisim süreciyle ilgili bilgilere yer verilmistir.?kinci bölümde, yerellik kavramı ve yerel yayıncılık, yerel kamuoyu ve yerelyayıncılığın dünyada ve Türkiye'deki gelisim süreci analiz edilmistir.Üçüncü bölümde, Doğu Anadolu Bölgesi'nde yayın yapan yerel televizyonistasyonları ile ilgili ayrıntılı bilgiler yer almaktadır. Bölgedeki televizyon kuruluslarındanErzurum'da Kanal 25 TV, Erzincan'da CAN TV ve ERT TV, Iğdır'da Iğdır TV ve Kars'tayayın yapan Serhat TV'nin personel durumu, kullanılan teknik malzemeler, yayın akısı veyayınlanan programlarla ilgili derlenen veriler değerlendirilmistir.Dördüncü bölümde, Doğu Anadolu Bölgesi'ndeki illerden Erzurum'da yayın yapanKanal 25 TV ölçeğinde izleyici gözüyle yerel televizyonlar değerlendirilmistir.
Özet (Çeviri)
The aim of this investigetion is biring up the local TV channels which broadcast inEeastern Anadolia technical equipments and staff canditions, analyze to their distributionsand reveal if they take their responsibilities or not.In part one, there are soma information about TV, definition of TV broadcasting,historical, devolopment process in Türkey and in the World.In seconhd part, analyzied that meaning of locality, definition of TV broadscasting,historical, devolopment in Türkey.In third part, there are more detail informations about local TV channels whichbroadcast in Eastern Anatolia. Some of the local TV channels in area, Channel 25 inErzurum, CAN TV and ERT TV in Erzincan, Iğdır TV in Iğdır, Serhat TV in Kars, theirsprogram, theirs program schedules, conditions of staff and technical equipments areexamined.In fourth part, Channel 25 TV's distributions which is a TV channel that broadcastin Erzurum are appraised as a spectator.