Aaron Copland Klarnet Konçertosu'nun teknik ve yapısal incelenmesi
Technical and structural examination of Clarinet Concerto of Aaron Copland
- Tez No: 262725
- Danışmanlar: ÖĞR. GÖR. BEGÜM ÇELEBİOĞLU
- Tez Türü: Yüksek Lisans
- Konular: Müzik, Music
- Yıl: 2008
- Dil: Türkçe
- Üniversite: İstanbul Üniversitesi
- Enstitü: Sosyal Bilimler Enstitüsü
- Ana Bilim Dalı: Müzik Ana Sanat Dalı
- Bilim Dalı: Üflemeli ve Vurmalı Çalgılar Sanat Dalı
- Sayfa Sayısı: 134
Özet
Bu araştırma çalışmasının konusu ?Aaron Copland Klarnet Konçertosu'nun Teknik ve Yapısal İncelenmesidir?Birinci bölümde Aaron Copland'ın yaşamı incelenerek anlatılmış, ikinci bölümde 20. yüzyıl müziğine genel bir bakış açısı ile Copland'ın Müzikal dili, üçüncü bölümde ise bestecinin yazmış olduğu klarnet konçertosu geniş olarak incelenmiştir. Bu araştırmada, Aaron Copland'ın kendi yazdığı kitaplardan, yerli-yabancı kaynaklardan ve internet üzerinden yayınlanmış makalelerden yararlanılmıştır.
Özet (Çeviri)
The Subject of this search work is technical and structural examination of clarinet concerto of Aaron Copland.The first section explains that life of Aaron Copland. The second section describes Copland?s musical language with a brief introduction to the 20th Century music and in the third section, clarinet concerto of Aaron Copland is widely examined. The research includes that Copland?s books, articles in Turkish and foreign languages and internet resources.