Televizyon dizilerindeki polis imajının algılanması üzerine bir çalışma: Türk televizyonlarında yayınlanan polisiye dizilerdeki kurmaca polis sunumu üzerine bir inceleme
A study on perception of police image on TV series: an examination on fictional police represantation on Turkish TV channels
  1. Tez No: 262803
  2. Yazar: SALİH GÖLGE
  3. Danışmanlar: YRD. DOÇ. DR. YILDIZ DİLEK ERTÜRK
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Halkla İlişkiler, Kamu Yönetimi, Radyo-Televizyon, Public Relations, Public Administration, Radio and Television
  7. Yıl: 2009
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: İstanbul Üniversitesi
  10. Enstitü: Sosyal Bilimler Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Halkla İlişkiler ve Tanıtım Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 182
Özet
Bu tez, toplumun huzur ve güvenliğini sağlayan Polisin son zamanlarda televizyonlarda artan bir şekilde yer alan polisiye dizilerdeki imajının nasıl olduğunu, bu imaja polisin ve yapımcıların katkısının ne şekilde olduğu, bunun daha da olumluya çevrilmesi için neler yapılması gerektiği ayrıca: halkın, televizyonların ve polisin hep birden faydasına olabilecek şekilde nasıl düzenlemelerin yapılması gerektiği bir araştırma ve anketle sonuçlandırılmaya çalışılmış ve bir değerlendirme yapılarak tamamlanmıştır.
Özet (Çeviri)
This dissertation investigates how the episodes, which have been very popular on TV channels nowadays, shape the images of police, who are the service provider for security and peace in the country. The study further exmines the roles of film producers and police in creation of this image. Also, it presents some recommendations for the positive improvement. In addition, the study provides some policy implications for the benefit of public, TV channels, and the police in the light of research findings derived via analysis of a survey instrument.