Örgütsel özdeşleşme ve iş doyumu ilişkisi
Relationship between, organizational identification and job satisfaction
  1. Tez No: 265972
  2. Yazar: HEDİYE ÇIRAKOĞLU
  3. Danışmanlar: DOÇ. DR. PINAR SÜRAL ÖZER
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: İşletme, Business Administration
  7. Yıl: 2010
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Dokuz Eylül Üniversitesi
  10. Enstitü: Sosyal Bilimler Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: İşletme Bölümü
  12. Bilim Dalı: İşletme Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 79
Özet
Bu çalışmanın amacı Örgütsel Özdeşleşme ve İş Doyumu kavramlarıarasındaki ilişkinin incelenmesidir. Bu amaçtan yola çıkılarak, öncelikle konuile ilgili yapılan çalışmalar incelenmis daha sonra bir firmadaki çalışanlarüzerinde örgütsel özdeşleşme ve iş doyumuna dair veri toplamak için surveyarastırması yapılmıstır. Bu veriler örgütsel özdeşleşme ve iş doyumuilişkilerinin incelenmesi için kullanılmıstır.Korelasyon ve regresyon analizleri örgütsel özdeşleşme ve iş doyumaarasında ilişkinin olduğunu göstermiştir.
Özet (Çeviri)
The purpose of this study is the to investigate the relationship betweenOrganizational identification and Job Satisfaction. To accomplish this purpose,first of all, the related studies with these subjects in literature are examined,then a survey research is conducted on employee of a firm to collect data onorganizational identification and job satisfaction. This data used for theexamination of relationship between organizational identification and jobsatisfaction.The results of corelation and regression analysis show that relationshipsbetween organizational identification and job satisfaction.