Üniversite öğrencilerinin bilgisayar ve www (world wide web) algılarının bazı değişkenlere göre incelenmesi: Türkiye örneği
University students' computer and www (world wide web) by the perception of some variables to be examined: The case of Turkey
- Tez No: 266494
- Danışmanlar: YRD. DOÇ. DR. M. ALPER TUNGA
- Tez Türü: Yüksek Lisans
- Konular: Eğitim ve Öğretim, Education and Training
- Yıl: 2010
- Dil: Türkçe
- Üniversite: Bahçeşehir Üniversitesi
- Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
- Ana Bilim Dalı: Bilgi Teknolojileri Ana Bilim Dalı
- Sayfa Sayısı: 152
Özet
Bu çalışmanın evreni 2008-2010 eğitim-öğretim yılları arasında, bahar, güz ve yaz okulu döneminde Dicle Üniversitesi ve Bahçeşehir Üniversitesinde öğrenim gören öğrencilerdir.Araştırmada Liaw (2002) tarafından geliştirilen ?Kişisel özellikler, Bilgisayar Deneyim anketi, Bilgisayar Tutum Ölçeği ve Web Tutum Ölçeği? kullanılmıştır.Uygulama sonucunda üniversite öğrencilerine 1458 anket uygulandı.
Özet (Çeviri)
This study is applied for the students who are attending in the spring, autumn and summer period at Dicle University and Bahçeşehir University between 2008-2010 academic years.Personal characteristics, Computer Practices Survey, Attitude Scale of Computer and Attitude Scale of web which were developed by Liaw(2002) are used in that survey.The mentioned survey was applied to 1458 university students.