Tarım traktörleri ile çalıştırılabilen bandlı bir yükleyicinin projelendirilmesi
  1. Tez No: 27841
  2. Yazar: ALİ İHSAN SULAK
  3. Danışmanlar: PROF.DR. ŞİNASİ YETKİN
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Makine Mühendisliği, Ziraat, Mechanical Engineering, Agriculture
  7. Yıl: 1993
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Selçuk Üniversitesi
  10. Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Tarım Makineleri Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 29
Özet
ABSTRAKT Yüksek Lisans Tezi TARIM TRAKTÖRLERİ İLE ÇALİŞTIRILABİLEN BANDLI BİR YÜKLEYİCİNİN PROJELENDİRİLMESİ Ali İhsan SULAK Selçuk Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü Tarım Maklnaları Anabillm Daiı Danışman: Prof. Dr. Şinasi YETKİN 1993, Sayfa: 30 Jüri: Prof. Dr. Şinasi YETKİN : Doç. Dr. Hüseyin Ö?ÜT : Yrd. Doç. Dr. Fikret DEMİR Bu çalışmada; tarım traktörleri ile çalıştırıîabilen bandla bir yükleyicin in projelendirilmesi yapılarak imâlatı gerçekleştiriliri iştir. Çalışmanın amacı, tarımsal faaliyetlerde emek yoğun olarak gerçekleştirilen yükleme işlerinin makin a gücünden faydalanarak işgücü kullanımını azaltmaktır. Bu amaçla 2.5 m yüksekliğe yükleme yapabilecek, 20° oluklaşan eğimi 0° - 30° arasında ayarlanabilen bandit yükleyicinin projeye uygun imalatı yapılmıştır. Bandlı yükleyici yerde hareket ettirilebiidiği gibi traktör Uç nokta askı sistemiyle taşmabilmekte ve kuyruk milinden tahrik edilmektedir. ANAHTAR KELİMELER:Band, konveyör, banth konveyör, tarımda taşıma iletim, götürücüler. t!
Özet (Çeviri)
ABSTRACT Masters Thesis DESIGNING OF A BELT CONVEYOR WHICH CAN BE DRIVEN BY AGRICULTURAL TRACTORS Ali İhsan SULAK Selçuk University Institute of Applied Sciences Department of Agricultural Machinery Supervisor : Prof Dr.ŞinasI YETKİN 1993, Page: 30 Jury : Prof.Dr.Şinasi YETKİN : Assoc. Prof.Dr. Hüseyin Ö?ÜT : Assoc. Prof.Dr. Fikret DEMİR This stydy refers to the designing of a belt conveyor which can be driven by agricultural tractors; the manufacturing of has been achieved. The aim of this study, by making use of power of machines, to decrease the use of manpower in the loading works having been performed labor-intensively at agricultural activities. For this purpose, a belt loader has been manufactured in conformity with the designed specifications, which can perform loading upto the 2,5 meter height, the 20° channelled inclination of which is adjustable between 0° - 30°.The belt conveyor can run on ground as well as is movable by the tractor three-point suspension system and power lake off. KEY WORDS: Belt conveyer, belt conveyor, transportation at agriculture, carriers. in