Bankaların menkul kıymet departmanlarında satış artırma faaliyetlerinin analizi
The analysis of increasing sales activities in stock and bond departmants of banks
- Tez No: 279522
- Danışmanlar: PROF. DR. İZZET GÜMÜŞ
- Tez Türü: Yüksek Lisans
- Konular: Bankacılık, Banking
- Yıl: 2010
- Dil: Türkçe
- Üniversite: Gazi Üniversitesi
- Enstitü: Eğitim Bilimleri Enstitüsü
- Ana Bilim Dalı: İşletme Ana Bilim Dalı
- Bilim Dalı: Bankacılık Eğitimi Bilim Dalı
- Sayfa Sayısı: 106
Özet
Bankalar mali sektörün %85'ini oluşturmaktadır. Bankalar operasyonel maliyetlerini azaltabildikleri ve faiz dışı gelirlerini arttırabildikleri ölçüde rekabetçi güçlerini artırabilmektedirler. Bu bakımdan banka ürün ve hizmetleri bankalar üzerinde belirleyici bir rol oynamaktadır. Menkul kıymet kalemi de bankaların en önemli ve etkili ürünleri arasındadır. Bu noktada araştırma, bankaların menkul kıymet departmanlarının satış artırma faaliyetlerini ve bu faaliyetlerin geliştirilmesine yönelik çalışmaları incelemiştir.
Özet (Çeviri)
Banks are constituted 85% of the financial sector. Banks can increase their compititive forces when they decrease their operational costs and also when they increase their non-interest income. For this reason, bank product and services plays a determinant role in the banks. Stocks and bonds are one of the most important and effective products for the banks. At this point the research, examined the studies about increasing the sales activities in banks of department of stocks and bonds and also improvement of all these activities.