Deri ve deri mamulleri üretim ve ihracaatında 1986-1991 dönemlerinde İzmir ilinde meydana gelen gelişmeler üzerine bir araştırma
  1. Tez No: 28233
  2. Yazar: CEVDET YÜKSEL
  3. Danışmanlar: PROF. DR. ALİ RIZA KARACAN
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Deri ve Kürk Teknolojisi, Leather and Fur Technology
  7. Yıl: 1993
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Ege Üniversitesi
  10. Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
  13. Sayfa Sayısı: 155
Özet
Özet yok.
Özet (Çeviri)
ABSTRA K Bu çalışmada, Türkiye'de deri ve deri mamulleri sana yinin 1986-1991 dönemindeki durumu '.ekonomik yönden incelenmiş tir. Ayrıca, Türkiye'deki uygulamalara örnek olması açısından, îzmir ilinde yer alan deri ve eleri mamulleri üreticisi işletme lerle anket yapılmıştır. Yapılan anketlerde; üretim, kapasite ve ihracat durumlarına ilişkin konular değerlendirilmiştir; Bu in celemeler sonunda, karşılaşılan sorunlar ile bu sorunların çözü müne yönelik bazı öneriler getirilmiştir. ABSTRACT It is deeply researched determine the economical im portance of the skin and skind goods between 1986-1991 »In addi tion to this research, also outstanding survey was done with the skin producers in Izmir to indicate a good sample of Turkish I skin stand aras and procedures. The production, capacity and ex port business was evaluates by using this survey. Finally, the problems which are still occurig were determined and solutions indicated. ;