Oscillatory singüler integrallerin sınırlılığı
Boundedness of oscillatory singular integrals
- Tez No: 292537
- Danışmanlar: DOÇ. DR. İSMAİL EKİNCİOĞLU
- Tez Türü: Yüksek Lisans
- Konular: Matematik, Mathematics
- Yıl: 2011
- Dil: Türkçe
- Üniversite: Dumlupınar Üniversitesi
- Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
- Ana Bilim Dalı: Matematik Ana Bilim Dalı
- Sayfa Sayısı: 59
Özet
Bu tez dört bölümden oluşmaktadır. İlk bölümde; ikinci, üçüncü ve dördüncü bölümlerde kullanacak temel tanım ve teoremler yer almaktadır. İkinci bölümde,Tf(x)=?_(R^n)? ? e^(i.P(x,y) ) K(x-y)f(y)dy (1) ?oscillatory singüler integralerden düzgün homojen çekirdekli oscillatory singüler integraller incelenecek ve bu singüler integrallerin sınırlılığı çalışılacaktır. Bunun için ilk olarak düzgün homojen çekirdekli oscillatory singüler integrallerin (L^p,L^p )- sınırlılığı ve (L^1,L^1 )- sınırlılığı incelendi. Daha sonra üçüncü bölümde kaba çekirdekli Oscillatory singüler integraller ele alındı ve bu integrallerin sınırlılığını inceledi.Son olarak, dördüncü bölümde standart çekirdekli Oscillatory singüler integraller ve bu integrallerin sınırlılığını inceledi.
Özet (Çeviri)
This thesis consists of four chapters. In the first chapter, basic concepts and fundamental theorems which we will use in second, third and fourth chapters. In the second chapter, we consider the oscillatory singular integralTf(x)=?_(R^n)? ? e^(i.P(x,y) ) K(x-y)f(y)dy (1) ? .We studied the boundedness of this oscillatory singular integrals with homogeneous smooth kernels. So first, the (L^p,L^p )-boundedness and (L^1,L^1 )-boundedness of Oscillatory singular integrals with homogeneous smooth kernels is examined.In the third chapter, we take up oscillatory singular integrals with rough kernels and the boundedness of this oscillatory singular integrals is studied and we study boundedness of this integrals.In the fourth chapter, we take up Oscillatory singular integrals with standart kernels and the boundedness of this oscillatory singular integrals is studied and we study boundedness of this integrals.