6. sınıf fen bilgisi dersinde kullanılan materyallerin öğretmen ve öğrenci görüşlerine göre değerlendirilmesi
6. classroom teacher of science information and materials used in course views by student assessment
  1. Tez No: 294888
  2. Yazar: AHMET YILDIZ
  3. Danışmanlar: YRD. DOÇ. DR. ZAFER OCAK
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Eğitim ve Öğretim, Education and Training
  7. Yıl: 2010
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Kafkas Üniversitesi
  10. Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: İlköğretim Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 113
Özet
Bu çalışmada 6. sınıffen bilgisi dersinde kullanılan materyallerin öğretmen ve öğrenci görüşlerine göre değerlendirmesini yapmak amaçlanmıştır. Araştırmanın evrenini Giresun İli Dereli İlçesi İlköğretim Okulu öğretmen ve öğrencileri oluşturmaktadır.Bu tez çalışmasının sonuçlandırılması için öğretmen ve öğrencilerin materyallere karşı eğilimlerini ve tutumlarını içeren 5'li Likert tipi bir derecelendirme anketi düzenlenmiştir. 30 sorudan oluşan bu anket sorularının analizi için SPSS 16 programı kullanılmıştır. İstatistiksel olarak tezde frekans tabloları oluşturulmuş, anket sonuçlarının Crombach alpha güvenirlik katsayısı hesaplanmıştır.
Özet (Çeviri)
In this work, identifying the attitude of Primary School teachers and students to materials is aimed. The students and teachers of Primary School of Dereli Country in Giresun constitutes the field of this survey.To conclude this work of thesis, a five parted Likert scale poll(survey) has been prepared which contains the attitudes and tendencies of teachers and students to materials. SPSS 16 program is used for the analysis of this poll questions, comprising 30. Frequency charts are formed statistically in the thesis, the Crombach Alpha ?coefficient of raliability? of the poll questions is calculated.