Abel ve Cesàro toplanabilme metodları için tauber tipi teoremler
Tauberian theorems for Abel and Cesàro summability methods
- Tez No: 295213
- Danışmanlar: DOÇ. DR. İBRAHİM ÇANAK, PROF. DR. BİLENDER PAŞAOĞLU
- Tez Türü: Doktora
- Konular: Matematik, Mathematics
- Yıl: 2011
- Dil: Türkçe
- Üniversite: Süleyman Demirel Üniversitesi
- Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
- Ana Bilim Dalı: Matematik Ana Bilim Dalı
- Sayfa Sayısı: 59
Özet
Bu çalışma dört bölümden oluşmaktadır.Birinci bölümde, kısaca toplanabilme metodları ve Tauber teorisinin tarihsel gelişiminden bahsedilmiştir.İkinci bölümde, tez boyunca kullanılacak olan tanım ve gösterimler verilmiş, klasik Tauber tipi teoremler incelenmiştir.Üçüncü bölümde, Cesàro toplanabilme metodu için Tauber tipi teoremler verilmiştir.Dördüncü bölümde, Abel toplanabilme metodu için Tauber tipi teoremler verilmiştir.
Özet (Çeviri)
This thesis consists of four chapters.In the first chapter, historical development of classical Tauberian theory and summability theory are mentioned, shortly.In the second chapter, the definitions and notations, which are going to be used throughout the thesis, are given and classical Tauberian theorems are investigated.In the third chapter, Tauberian theorems for Cesàro summability method are given.In the fourth chapter, Tauberian theorems for Abel summability method are given.