Havayolu taşımacılığında maliyetlerin düşürülmesinde ulaştırma modelleri tekniklerinin kullanımı ve analizi
The analyze and the usage of the transportation models technics for making costs reduction in air transport.
  1. Tez No: 296259
  2. Yazar: NİHAN KAYNAR
  3. Danışmanlar: YRD. DOÇ. DR. MEHMET KAHVECİ
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: İşletme, Business Administration
  7. Yıl: 2011
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Haliç Üniversitesi
  10. Enstitü: Sosyal Bilimler Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: İşletme Ana Bilim Dalı
  12. Bilim Dalı: Bankacılık ve Finans Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 107
Özet
Günümüzde artan rekabetin ve hızla ilerleyen teknolojinin ektkisiyle firmaların hedefleride pazar paylarını artırmak ve işletme ölçeklerini büytmektir. Bu artışa paralel olarak ürün dağıtım ağları oldukça genişlemiş olması ulaştırma maliyetlerini şirketlerin gündemine getirmektedir. Taşımacılıkta son yıllarda hızla ilerleryen havayolu taşımacılığı ise hem yolcu hemde kargo taşımacılığında yoğun olarak tercih edilmeye başalanmıtır. Böylelikle, geniş dağıtım ağına sahip şirketler, yapılacak sevkiyatın en verimli şekilde ve düşük maliyetle yapılmasını sağlayabilmek için ulaştırma modellleri tekniklerini kendine özgü algoritmalarıyla ulaşım planı sınarak çözüm yaratmakta ve bu dağıtımın mümkün olan en düşük maliyetle gerçekleşmesini sağlamaktadır.
Özet (Çeviri)
In todays? s world, due to hightened competition and the tehcnology which is proceeding at full speed, the companies? aim are to steal market share and expand their business scale. In paralel with this mentioned increase, the transportation costs are being subjects of the companies by reason of extremely expansion of product distribution network.Air Transport which is growing day by day in transportation? s world becomes a fairly prefarable transportation type both in cargo transport and Passenger Transport.The companies, which have a volumed distribution network, for making the shippings with a minimum cost and in an efficient way, improve their own transportation models technics with their own algorithms and provide a way with minumum costs for distribution by using developed system.