Stratejik yönetim açısından şirket birleşmeleri
Strategic management in terms of mergers
  1. Tez No: 303865
  2. Yazar: CENK ÖZCAN
  3. Danışmanlar: DOÇ. DR. CEMAL ZEHİR
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: İşletme, Business Administration
  7. Yıl: 2009
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Beykent Üniversitesi
  10. Enstitü: Sosyal Bilimler Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: İşletme Yönetimi Ana Bilim Dalı
  12. Bilim Dalı: Yönetim ve Organizasyon Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 102
Özet
Bu Tez Çalışmasında; Stratejik yönetim düşüncesinin şirket birleşmelerine bakışı ele alınmaktadır. Buna göre, stratejik yönetim işletmelerin geleceğe yönelik amaç ve hedeflerin belirlenmesine ve bu hedeflere ulaşabilmesi için yapılması gereken işlerin tespit edilmesini sağlayan yönetim biçimi olarak karşımıza çıkmaktadır. 1980 ve 1990'lı yıllarda bütün dünyada önem kazanmış ve 2000'li yıllarda yüksek hacimlere ulaşmıştır. Birleşmelerdeki başarı ve başarısızlık nedenleri incelenmiş. Bu bağlamda, son yıllarda artarak devam eden şirket birleşmeleri stratejik yönetim açısından nasıl değerlendirilmektedir? Bu soruya yanıt aranmıştır.
Özet (Çeviri)
In this thesis work, look to mergers of strategic management thought are discussed.. Accordingly, the strategic management of enterprises for the future and determine goals and objectives to achieve these goals should be made to ensure the detection of the job is done using a management style that stands out.. 1980 and all over the world in the 1990s and 2000s, gained importance in reaching high. Causes of success and failure of mergers were examined. In this context, the ongoing increase in recent years in terms of how mergers are strategic management? Searching for answers to this question.