Benden Ötesi: Kısa film
Beyond Me
  1. Tez No: 304090
  2. Yazar: OZAN ÖZPAY
  3. Danışmanlar: PROF. DR. OĞUZ MAKAL
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Sahne ve Görüntü Sanatları, Performing and Visual Arts
  7. Yıl: 2010
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Beykent Üniversitesi
  10. Enstitü: Sosyal Bilimler Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Sinema Televizyon Ana Sanat Dalı
  12. Bilim Dalı: Sinema Televizyon Sanat Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 40
Özet
Yusuf sevgilisi Ferda'nın kendisine karşı olan ilgisizliğinden rahatsız olur. Kısa süre sonra kızın kendisini eski sevgilisi olan Ferit ile aldattığını öğrenir ve bu durumu kabullenemez. Büyük bir iç çatışma ve buna bağlı olarak bunalım içine giren Yusuf, bu durumdan kurtulmak için kendini öldürmeyi düşünür. Ancak Yusuf, son kertede içindeki Ferda'ya olan tutkuyu öldürür ve yaşadığı bu sıkıntılı durumdan kendini kurtarmayı başarır.
Özet (Çeviri)
Yusuf becomes uncomfortable because of Ferda?s unconcerned behaviour to himself. After a sort time, Yusuf learns that Ferda is cheating him with Ferit who is Ferda?s previous boyfriend. Yusuf can not accept this attitude. He has a big inner conflict that brings about him to have a depression.He thinks about killing himself to get rid of this condition. But, finally, he kills the ambition that he has for Ferda and manages to save himself from the distressed situation he has.