Türkiye'de sağlık hizmetlerinin sunumunda kamu-özel ortaklığı modeli: Aydın örneği
Turkey health care delivery public-private partnership model: Case of Aydın
  1. Tez No: 312377
  2. Yazar: SABİHA KESKİN
  3. Danışmanlar: DOÇ. DR. ERTUĞRUL ACARTÜRK
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Maliye, Sağlık Kurumları Yönetimi, İşletme, Finance, Health Care Management, Business Administration
  7. Yıl: 2011
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Adnan Menderes Üniversitesi
  10. Enstitü: Sosyal Bilimler Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Maliye Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 143
Özet
Çalışma, üç ana bölümden oluşmaktadır. Birinci bölümde öncelikle Kamu Özel Ortaklığı Modeli'nin kavramsal çerçevesi çizilmiştir. Sonra Kamu Özel Ortaklığı Modeli uygulamasına dair Türkiye'de oluşturulan hukuksal çerçevesi ortaya konmuştur. Yine bölüm içinde dış kaynak kullanımına da değinilmiştir. Kamu Özel Ortaklığı kapsamında uygulamaları bulunan kimi ülkelere de bu bölümde yer verilmiştir. İkinci bölümde ise Türkiye'de sağlık sektörü konusunda güncel bilgi ve veriler aktarılmaya çalışılmıştır. Üçüncü bölümde ise Aydın ilinde sağlık sektöründe çalışanlara uyguladığımız anket çalışmasına yer verilmiştir. Toplam 272 kişi üzerinde yapılan anketten elde edilen veriler SPSS 16 programına girilmiş ve analiz edilerek yorumlanmıştır.
Özet (Çeviri)
The study consists of three main sections. Public Private Partnership Model, the conceptual framework of the first chapter, first drawn. After the implementation of Public Private Partnership Model in Turkey has been created the legal framework. Again, in chapter also addressed the use of outsourcing. Public Private Partnership in the implementation within the scope of this section is given in some countries. In the second-to-date information on the health sector in Turkey and flow into the data studied. In the third section of the questionnaire applied to employees working in the health sector in the province of Aydin is located. Data from the survey conducted on a total of 272 people entered and analyzed and interpreted using SPSS 16 program.