Sınıf öğretmenlerinin müzik dersine ilişkin hizmet içi eğitim ihtyaçları üzerine bir inceleme: Erzincan ili örneği
A research on in-service training needs of class teachers about music lesson: Example of Erzincan city
  1. Tez No: 314239
  2. Yazar: SAADET KÖSRELİ
  3. Danışmanlar: YRD. DOÇ. DR. ERSAN ÇİFTCİ
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Eğitim ve Öğretim, Education and Training
  7. Yıl: 2012
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: İnönü Üniversitesi
  10. Enstitü: Eğitim Bilimleri Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Güzel Sanatlar Ana Bilim Dalı
  12. Bilim Dalı: Müzik Öğretmenliği Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 138
Özet
Bu araştırmanın amacı, sınıf öğretmenlerinin müzik dersine ilişkin hizmet içi eğitim ihtiyaçlarını belirlemektir. Çalışmada bu amaca yönelik olarak; ilköğretimde görev yapan sınıf öğretmenlerinin müzik dersine ilişkin hizmet içi eğitim ihtiyaçlarının hangi konularda ne derece yoğunlaştığını ve bu ihtiyaçlarının öğretmenlerin kişisel özelliklerine göre ne tür farklılıklar gösterdiğini belirlemek ve mevcut duruma göre çözüm önerileri ortaya koymak amaçlanmıştır. Araştırma betimsel bir araştırma olup, tarama modelindedir. Araştırmada veri toplama aracı olarak anket tekniği kullanılmıştır.
Özet (Çeviri)
The aim of this investigation is to define the in-service training needs of class teachers about music lesson. For this aim in the investigation, which subjects and what extent in-service training needs about music lesson of the class teachers at the primary school intensify and to determine what kind of differences these needs show to teachers? individual characteristics and according to the situation to come out the solution offer have been aimed. The investigation is a descriptive investigation and at the teaseling pattern. In the investigation survey technique has been used as the tool collecting the data.