Baer and quasi-baer properties of group rings
Grup halkalarinin baer ve yari-baer özellikleri
  1. Tez No: 315071
  2. Yazar: SAİT ERKOVAN
  3. Danışmanlar: YRD. DOÇ. DR. M. TAMER KOŞAN
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Matematik, Mathematics
  7. Yıl: 2012
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Gebze Yüksek Teknoloji Enstitüsü
  10. Enstitü: Mühendislik ve Fen Bilimleri Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Matematik Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 55
Özet
Bu tezde Z. Yi ve Y. Zhou'nun ?Baer and Quasi-Baer Properties of Group Rings? adlı makalesi incelenmiştir ve bu tez toplam dört bölümden oluşmuştur.Birinci bölümde giriş kısmı bulunmakta olup burada tezin amacını belirttik.İkinci bölümde tez için gerekli olan bazı temel tanım ve kavramları verdik.Üçüncü bölümde [13]'teki Hirano'nun sorusunu cevaplandırmak için gerekli bazı koşulları verdik.Dördüncü bölümde sonlu grupların grup halkalarını inceledik ve Hirano'nun sorusunu ele aldık.
Özet (Çeviri)
In this thesis, it?s studied the paper ?Baer and Quasi-Baer Properties of Group Rings? by Z. Yi and Y. Zhou and this thesis consists four chapters.The first chapter includes the purpose of the thesis.In the second chapter, we present some basic definitions and useful notions.In the third chapter, we give some necessary conditions in order to reply Hirano?s question in [13].In the fourth chapter, we focus on group rings of finite groups and consider the question of Hirano.