Kadın girişimciliği-Karaman örneği
Women entrepreneurshıp-case of Karaman
  1. Tez No: 320251
  2. Yazar: SABİTE GÜLEÇ
  3. Danışmanlar: PROF. DR. HİLMİ BAHADIR AKIN
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: İşletme, Business Administration
  7. Yıl: 2011
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi
  10. Enstitü: Sosyal Bilimler Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: İşletme Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 150
Özet
Bu Tez Çalışmasında; girişimcilik kavramı temel olarak ele alınarak, kadınların iş yaşamındaki yeri ve girişimcilik faaliyetleri incelenmektedir. Bununla ilgili olarak Türkiye'nin Kadın Girişimciliği konusundaki durumu çeşitli boyutlarıyla ele alınmıştır. Çalışma, Kadın girişimcilerin Karaman İli Özelindeki durumları, içindeki yaşadıkları toplum tarafından ne kadar desteklendikleri, karşılaştıkları sorunlar, Kadın Girişimciliğin yaş, eğitim düzeyi ve eşin mesleğine göre nasıl farklılaştıklarının ortaya çıkarılması amacıyla yapılmıştır. Araştırma kapsamında anket ve mülakat yöntemiyle veri toplanmıştır. Son olarak toplanan verilerle ilgili değerlendirmeler üzerinde durulmuştur.
Özet (Çeviri)
In this theses study; mainly by taking the concept of entrepreneurship, business life and place of women in entrepreneurial activities, are examined. However, the situation in relation to various aspects of women's entrepreneurship in Turkey were discussed. The study of women entrepreneurs Karaman exceptions, how much are supported by the society they live in, the problems they face, women's entrepreneurship, age, educational level and profession of the spouse in order to find out what difference that made. The method of survey and interview data collected during the study. Finally, focused on evaluation of data collected.