Koç katımı öncesi değişik düzeylerde verilen enerji, vitamin A ve vitamin E'nin koyunlarda döl verimine etkileri
- Tez No: 33843
- Danışmanlar: PROF. DR. ALİ KARABULUT
- Tez Türü: Doktora
- Konular: Ziraat, Agriculture
- Yıl: 1994
- Dil: Türkçe
- Üniversite: Uludağ Üniversitesi
- Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
- Ana Bilim Dalı: Zootekni Ana Bilim Dalı
- Sayfa Sayısı: 96
Özet
ÖZ Bu araştırmada, koç katımı öncesi ve koç katımı sırası 3'er hafta olmak üzere, toplam 6 hafta şiire ile koyunlara yaşama payı gereksinimlerinin %50'si ve %100'ü düzeyinde fazla enerji, vitamin A ve vitamin E verilmesinin, koyunların döl veriminde ve kuzuların performansı üzerinde yapacağı etkilerin saptanması amaçlanmıştır.
Özet (Çeviri)
ABSISİACT it was aimed to determine the affects of energy, vitamin A and vitamin E which were ensured 50 % and 100 % över the maintenance reguirements of ewes för 6 weeksperiod as been 3 weeks premating and 3 weeks postmating on reproductive performance of Merino ewes and growing performance of lambs with this research.