Konuları açısından Yâsîn sûresinin tefsiri
Interpretation of the sura Yasin in terms of its topic
- Tez No: 344712
- Danışmanlar: YRD. DOÇ. DR. AHMET ALABALIK
- Tez Türü: Yüksek Lisans
- Konular: Din, Religion
- Yıl: 2013
- Dil: Türkçe
- Üniversite: Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi
- Enstitü: Sosyal Bilimler Enstitüsü
- Ana Bilim Dalı: Temel İslam Bilimleri Ana Bilim Dalı
- Sayfa Sayısı: 195
Özet
Bu tez, konulu tefsir alanında yapılmış bir sûre tefsiri çalışmasıdır. ?Konuları Açısından Yâsîn Sûresinin Tefsiri? isimli bu çalışmada muteber klasik tefsir kitaplarına ve bu konuyla alakalı telif edilmiş bütün eserlere müracaat deilmiştir. Bu tezde, risâlet, tevhid ve ahiret gibi itikadî konular arasında önemli bir bağın olduğu sonucuna varılmıştır.
Özet (Çeviri)
This thesis is a work done in the field of interpretation of a sura. In the thesis named“Interpretation of the sura Yasin in terms of its topic”authentic classical interpretation books were applied and used. In this thesis, it was concluded that there was an important link between i'tiqad issues, risalat, unity and the hereafter.