Lamda statistically convergent function sequences
Lambda istatistiksel yakınsak fonksiyon dizileri
  1. Tez No: 346760
  2. Yazar: AYŞE ŞAHİN
  3. Danışmanlar: PROF. DR. FATİH NURAY
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Matematik, Mathematics
  7. Yıl: 2013
  8. Dil: İngilizce
  9. Üniversite: Afyon Kocatepe Üniversitesi
  10. Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Matematik Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 66
Özet
Bu tez çalışması yedi bölümden oluşmaktadır. İlk bölüm giriş kısmına ayrılarak genel bir literatür bilgisi verilmiştir. İkinci bölümde, gerekli olan temel kavramlar verilmiştir. Üçüncü bölümde, istatistiksel yakınsaklık tanımlanmış ve istatistiksel yakınsaklıkla ilgili teoremler incelenmiştir. Dördüncü bölümde, lambda istatistiksel yakınsaklık incelenmiştir. Beşinci bölümde, fonksiyon dizileri için ? mertebeden noktasal istatistiksel yakınsaklık kavramı incelenmiştir. Altıncı bölümde, fonksiyon dizileri için ? mertebeden noktasal ve düzgün istatistiksel yakınsaklık kavramı incelenmiştir ve son olarak yedinci bölümde, fonksiyon dizileri için ? mertebeden noktasal ve düzgün ?-istatistiksel yakınsaklık kavramı tanımlanmıştır.
Özet (Çeviri)
This thesis consists of seven chapters. The first chapter is devoted to the introduction section and provides a general knowledge of literature. In the second chapter, we have given about the basic concepts needed. In the third chapter, statistical convergence was defined and the theorems about the statistical convergence was investigated. In the fourth chapter, ?-statistical convergence was investigated. In the fifth chapter, pointwise statistical convergence sequences of functions was studied. In the sixth chapter, pointwise and uniform statistical convergence of order ? for sequences of functions was studied.