Genelleştirilmiş volterra tipli bir integral denklemin çözümleri
The Solutions of a generalized volterra type integral eguation
  1. Tez No: 34817
  2. Yazar: NURETTİN DOĞAN
  3. Danışmanlar: DOÇ. DR. ÖMER AKIN
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Matematik, Mathematics
  7. Yıl: 1994
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Ankara Üniversitesi
  10. Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Matematik Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 64
Özet
ÖZET Yüksek Lisans Tezi GENELLEŞTİRİLMİŞ VOLTERRA TİPLİ BİR İNTEGRAL DENKLEMİN ÇÖZÜMLERİ Nurettin DO?AN Ankara Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü Matematik Anabilim Dalı Danışman: Doç. Dr. Ömer AKIN 1994, Sayfa: 57 Jüri : Doç. Dr. Ömer AKIN Prof. Dr. Mustafa BALCI Prof. Dr. Muhsin MERT Bu tez dört bölümden oluşmaktadır. Birinci bölüm olan giriş bölümünde integral denklemlerin gelişimi ve integral denklemlerle ilgili temel kavramlar hakkında bilgi verilmiştir. İkinci bölümde Konvolüsyon Çekirdekli Volterra Integral Denklemlerinin Laplace dönüşümleri yardımıyla çözümü hakkında bilgi verilmiştir. Üçüncü bölümde potansiyel teoride integral denklemlerin uygulamaları incelenmiştir. Dördüncü ve son bölüm tezimizin orjinal kısmım oluşturmaktadır. Bu bölümde Konvolüsyon Çekirdekli Volterra integral Denklemin aşikar olmayan çözümleri incelenmiştir. ANAHTAR KELİMELER: Integral Denklem, Volterra Integral Denklemi, Konvolüsyon Çekirdek, Aşikar Olmayan Çözüm, Potansiyel Teori.
Özet (Çeviri)
ABSTRACT Masters Thesis THE SOLUTIONS OF A GENERALIZED VOLTERRA TYPE INTEGRAL EQUATION Nurettin DO?AN Ankara University Graduate School of Natural and Applied Sciences Department of Mathematics Supervisor: Assoc. Prof. Dr. Ömer AKIN 1994, Page: 57 Jury : Assoc. Prof. Dr. Ömer AKIN Prof. Dr. Mustafa BALCI Prof. Dr. Muhsin MERT This thesis consists of four chapters. In the first chapter which is the introduction chapter given an historical development of integral equations and some fundamantel notions related with them. In the second chapter it was considered the solutions of Volterra integral equations having convolution type kernel by using Laplace transformations. In the third chapter we gave some applications of integral equations in potential theory. In the fourth chapter which is the last and the original part, we have examined nontriviai solutions of nonlinear Volterra integral equation with convolution kernel. KEY WORDS: Integral Equation, Volterra Integral Equations, Convolution kernel, Nontriviai solution, Potential Theory.