A Network interface card forECB BUS communications with TCP/IP
ECB BUS ethernet iletişimi için TCP/IP'li bilgisayar ağı arayüz kartı
  1. Tez No: 35709
  2. Yazar: YALÇIN TOPRAKÇI
  3. Danışmanlar: YRD. DOÇ. DR. IŞIK AYBAY
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Elektrik ve Elektronik Mühendisliği, Electrical and Electronics Engineering
  7. Yıl: 1994
  8. Dil: İngilizce
  9. Üniversite: Orta Doğu Teknik Üniversitesi
  10. Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Elektrik-Elektronik Mühendisliği Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 92
Özet
öz ECB BUS ETHERNET İLETİŞİMİ İÇİN TCP/IP'Lİ BİLGİSAYAR AĞI ARAYÜZ KARTI TOPRAKÇI, Yalçın Yüksek Lisans Tezi, Elektrik ve Elektronik Mühendisliği Anabilim Dalı Tez Yöneticisi: Y. Doç. Dr. Işık AYBAY Ağustos, 1994, 78 sayfa. Bu çalışma ECB bus tabanlı kontrol bilgisayarları için bir ağ arayüz tasarımını gerçekleştirilmesini kapsar. Arayüz bir ethernet kartı, bu kartla üs katmanlardaki protokoller arasındaki arayüzü sağlayan paket sürücüsü ve TCP/IP çekirdeğinden oluşur. Ethernet kartı, IEEE 802.3 standardına göre tasarlanmış ve İntei'in 82586 Yerel Ağ Yardımcı İşlemcisi kullanılarak gerçekleştirilmiştir. Paket sürücü yazılımı 82586 LAN Yardımcı İşlemcisini sürer ve donanım ile TCP/IP çekirdeği arasında bir bağ kurar. Paket sürücü yazılımı 8088 assembly dili ile yazılmıştır. Anahtar Kelimeler Yerel Ağ, Ethernet, Bilgisayar İletişimi, TCP/IP Bilim Dalı Sayısal Kodu: 619.03.03 iv
Özet (Çeviri)
ABSTRACT A NETWORK INTERFACE CARD FOR ECBBUS ETHERNET COMMUNICATIONS WiTH TCP/IP TOPRAKÇI, Yalçın M.S. in Electrical and Electronics Engineering Supervisor: Assist. Prof. Dr. Işık AYBAY August, 1 994, 78 pages. This study covers the design and implementation of a network interface for ECB bus based embedded computer systems. The interface is composed of an ethernet card, a packet driver software which provides an interface between the ethernet card and the upper layer protocols and a TCP/IP kernel. The ethernet card design is based on IEEE 802.3 standard and implemented using Intel's 82586 Local Area Network Coprocessor. The packet driver software drives the 82586 LAN coprocessor and provides link between the hardware and the TCP/IP kernel. It is written in 8088 assembly language. Keywords : Local Area Network, Ethernet, Computer Communication, TCP/IP Science Code: 619.03.03 m