Hizmet sektöründe inovasyonun müşteri memnuniyeti bakımından önemi
- Tez No: 357593
- Danışmanlar: DR. HİCABİ ERSOY
- Tez Türü: Yüksek Lisans
- Konular: İşletme, Business Administration
- Yıl: 2013
- Dil: Türkçe
- Üniversite: İstanbul Ticaret Üniversitesi
- Enstitü: Sosyal Bilimler Enstitüsü
- Ana Bilim Dalı: Uluslararası Bankacılık ve Finans Ana Bilim Dalı
- Sayfa Sayısı: 90
Özet
Bu çalışma hizmet sektöründe inovasyonun müşteri memnuniyeti bakımından önemini araştırmak amacıyla yapılmıştır. Araştırmada bu amaca ulaşabilek için İnovasyonun boyutlarını belirleyerek hizmet sektörü ve müşteri memnuniyeti ile ilişkileri incelemek hedeflenmiştir. Araştırmada hizmet sektöründeki büyüme ve buna paralel olarak müşteri memnuyetinin sürekliliği iiçin İnovasyon süreçleri, bu süreçlerin uygulamaları aktarılmıştır. Ayrıca Türkiye?de hizmet sektöründe İnovasyon önemi ve müşteri memnuniyeti konusunda öneriler getirilmektedir.
Özet (Çeviri)
This study was conducted to investigate the importance of innovation as it relates to customer satisfaction in the services sector. The objective of the research was to define the dimensions of innovation and investigate its association with customer satisfaction. This study presents the innovation processes for sustainable customer satisfaction and the applications of such processes within the context of growth in the services sector. To that end, the study illustrates the importance of innovation in the services sector in Turkey and provides specific recommendations pertaining to customer satisfaction.