Electronic commerce security
  1. Tez No: 366766
  2. Yazar: GÖKHAN ÇAKIL
  3. Danışmanlar: PROF. DR. GONCA TELLİ YAMAMOTO
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: İşletme, Business Administration
  7. Yıl: 2014
  8. Dil: İngilizce
  9. Üniversite: Okan Üniversitesi
  10. Enstitü: Sosyal Bilimler Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: İşletme (İngilizce) Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 87
Özet
Tez 6 kısımdan oluşmaktadır. Birinci kısım e-ticaret güvenliği tanımını ve e-ticaret güvenliği temellerini içermektedir. İkinci kısımda e-ticaret güvenlik tehditleri, saldırıları ve metodları yer almaktadır. Üçüncü kısım içerisinde e-ticaret uygulamalarının bu tehditlerden nasıl korunacağı incelenmiştir. Dördüncü bölümde ise felaket kurtarma ve iş sürekliliği gibi ileri düzey güvenlik önlemleri açıklanmaya çalışılmıştır. Beşinci kısım ise e-ticaret uygulamala detaylarını ve bu uygulamalara ilişkin güvenlik uyumluluklarını kapsamaktadır. Altıncı kısım e-ticaret güvenliği ve güvenlik ihlalleri hakkında Türkiye ve Dünya'dan örnekler içermektedir.
Özet (Çeviri)
Thesis has been formed six parts. The first part includes the definition of e-commerce security and fundamentals of e-commerce security. The second part includes the e-commerce security threats and I tried to explain common security attacks and methods. Third part explains methods of securing e-commerce from these threats. The fourth part defines advanced security concerns including disaster recovery and business continuity. The fifth part includes more details about e-commerce implementations and their corresponding security compliance. The sixth parts explains about e-commerce security and data breaches with examples.