Girişimcilik programları eğitimlerinin öğrencilerin girişimcilik eğilimleri üzerine etkilerinin analizi
Entrepreneurshi̇p program of educati̇on analysi̇s of effect on students' entrepreneurshi̇p tendenci̇es
  1. Tez No: 391347
  2. Yazar: UĞUR SEZER
  3. Danışmanlar: YRD. DOÇ. DR. HÜSEYİN NEVZAT UYAROĞLU
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Eğitim ve Öğretim, İşletme, Education and Training, Business Administration
  7. Yıl: 2015
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: İstanbul Gelişim Üniversitesi
  10. Enstitü: Sosyal Bilimler Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: İşletme Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 100
Özet
Türkiye'de girişimcilik eğitiminin çocuk yaşlarda verilebilmesinin altyapısı devlet imkanları kullanılarak sağlanmalıdır. Amerika ve Avrupa ülkelerine kıyasla Türkiye'nin müfredat programının girişimciliği yeterli düzeyde özendirmediği görülebilecektir. Girişimcilere yönetsel ve örgütsel destek sağlanması Türkiye profilinin dünya nezdinde itibarının artmasına katkı sağlayacağı unutulmamalıdır. Girişimci faaliyetlerin topluma mal edilebilmesi için gerekli paylaşım sistemlerinin oluşturulmasına maddi kaynak sağlanması ve devlet imkanlarının seferber edilmesi girişimciliğin etkinliğini arttırabilecektir. İhtiyaç odaklı hareket edildiğinde girişimcilerin liderliğinde harekete geçen öğrenci kulüpleri, sivil toplum kuruluşları, dernekler sosyal ihtiyaçların temininin sağlanmasında önemli bir fark oluşturabilecektir. Türkiye'de eğitimi girişimcilik faaliyetleri doğrultusunda yapılandırmak Türkiye'nin lider ülkelerle birlikte anılmasını kolaylaştırabilecektir.
Özet (Çeviri)
The infrastructure of entrepreneurship education in Turkey be allocated in a child should be provided using state facilities. America and the entrepreneurship of Turkey's curriculum can be seen that compared to European countries encourage sufficient. To provide administrative and organizational support to entrepreneurs should be noted that contribute to increased credibility in the eyes of the world Turkey profile. To provide administrative and organizational support to entrepreneurs should be noted that contribute to increased credibility in the eyes of the world Turkey profile. Entrepreneurial activity of ensuring the creation of the necessary financial resources in order to be cost-sharing system and the mobilization of community facilities will be able to increase the efficiency of state enterprises. Focused on the needs of entrepreneurs led by student clubs motion when movement, civil society organizations, associations can be a significant difference in ensuring the provision of social needs. To configure in accordance with entrepreneurship education activities in Turkey will be able to facilitate cited with Turkey's leading countries.