Beslenme ve diyetetik bölümü öğrencilerinin fonksiyonel besinlere yönelik farkındalığı, bilgi düzeyleri ve tüketim sıklıklarının değerlendirilmesi
Nutrition and dietetics department students' awareness towards functional food, their knowledge level and consumption frequency
  1. Tez No: 396509
  2. Yazar: KÜBRA DERYA İPEK
  3. Danışmanlar: YRD. DOÇ. DR. ZEYNEP ÖZERSON
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Beslenme ve Diyetetik, Nutrition and Dietetics
  7. Yıl: 2015
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Haliç Üniversitesi
  10. Enstitü: Sağlık Bilimleri Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Beslenme ve Diyetetik Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 97
Özet
Bu çalışma Aralık 2014-Şubat 2015 tarihleri arasında Haliç Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik bölümü öğrencilerinin fonksiyonel besinlere yönelik farkındalıklarını, bilgi düzeylerini ve tüketim sıklıklarını değerlendirerek; eğitim ile bilgi düzeyi arasındaki ilişkinin saptanması amacıyla planlanarak yürütülmüştür. Çalışmada 186 öğrenciye ( 1. Sınıftan 50 öğrenci, 2. Sınıftan 40, 3. Sınıftan 42 ve 4. Sınıftan 54 öğrenci ) 4 bölümden oluşan bir anket formu uygulanmıştır.
Özet (Çeviri)
This study was carried out with the aim of evaluating Haliç University Nutrition and Dietetics Department students' awareness towards functional food, their knowledge level and consumption frequency between December 2014 and Friday 2015 by evaluating the grades separately and with the aim of determining how the knowledge level improves with education. In the study, a poll consisting of 4 sections was conducted to 186 students (50 first grade students, 42 third grade students, 54 fourth grade students).