Fitness merkezlerinde üye beklentileri üzerine bir araştırma
A research on expectations of members in fitness center
- Tez No: 407875
- Danışmanlar: DR. ERDEN OR
- Tez Türü: Yüksek Lisans
- Konular: Spor, İşletme, Sports, Business Administration
- Yıl: 2015
- Dil: Türkçe
- Üniversite: Bahçeşehir Üniversitesi
- Enstitü: Sosyal Bilimler Enstitüsü
- Ana Bilim Dalı: Spor Yönetim Bilimleri Ana Bilim Dalı
- Sayfa Sayısı: 78
Özet
Günümüzün yoğun ve rekabetçi yaşam tarzı insanları mental ve fiziksel olarak yıpratmakta bu durumda günümüz insanlarının yaşam kalitesini düşürmektedir. Spor işletmeleri ve fitness merkezleri son yıllarda oluşan bu durumu iyi analiz etmiş ve işletmelerinin kuruluş amacı olarak ifade etmişlerdir.Özellikle fitness merkezleri kişilerin fiziksel ve mental olarak iyi bir seviyeye gelmelerini sağlamanın yanında sosyalleşmek içinde çok uygun merkezlerdir.
Özet (Çeviri)
In today's busy and competitive lifestyle is weakened the people mentally and physically, so this situation reduces the quality of life. Sports business and fitness centers have analyzed this situation well occured in recent years and as they stated this as the aim of their company. Especially fitness centers both provide people as to come to a good level physically and also they are suitable places for socializing.