Smarandache eğrilerine dair
Smarandache eğrilerine dair
  1. Tez No: 409922
  2. Yazar: NURCAN DEMİRCAN
  3. Danışmanlar: YRD. DOÇ. DR. FATMA KARAKUŞ
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Matematik, Mathematics
  7. Yıl: 2015
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Sinop Üniversitesi
  10. Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Matematik Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 58
Özet
Bu tez çalışması üç temel bölümden oluşmaktadır. İlk bölüm giriş niteliğindedir. Tezde kullanılan temel bilgiler ikinci bölümde verilmiştir. Bulgular bölümünün ilk kısmında Smarandache eğrilerine dair tanım, teorem ve sonuçlar incelenmiştir. İkinci kısmında Bishop çatısına göre Smarandache eğrileri, üçüncü kısmında 2. Tip Bishop çatısına göre Smarandache eğrileri incelenmiştir. Son kısımda ise elde edilen sonuçlarla ilgili örnekler verilmiştir.
Özet (Çeviri)
This thesis study is consist of three basic sections. The first part of it has the characteristics of introduction. The basic informations are given in second section. In the first part of findings section, definitions, theorems and results of Samrandache curves are analyzed. In the second part, Smarandache curves according to Bishop frame and in the third part, Smarandache curves according to Type- 2 Bishop frame are analyzed. In the last section, the examples are given about results of theorems.