Lineer olmayan kompleks kısmi türevli denklemlerin çözümleri için lokal varlık ve teklik teoremleri
Local existence and uniqueness theorems for complex partial solution of nonlinear equation
  1. Tez No: 418696
  2. Yazar: HAKAN ÖZTÜRK
  3. Danışmanlar: PROF. DR. KERİM KOCA
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Matematik, Mathematics
  7. Yıl: 2014
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Kırıkkale Üniversitesi
  10. Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Matematik Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 44
Özet
Bu tez dört bölümden oluşmaktadır. Birinci bölümde tezin amacı, konunun güncelliği ve kaynaklar hakkında bilgi verilmiştir. İkinci bölümde bir kompleks sınır değer probleminin çözümlerinin varlık ve tekliği konusunda lokal bir inceleme yapılmıştır. Üçüncü bölümde ise bir kompleks diferensiyel denklem sistemi vektörel diferensiyel denklem formuna dönüştürülerek çözümün varlık ve tekliği için sağlanması gereken koşullar ortaya konmuştur. Son bölümde ise tezdeki sonuçlar hakkında kısa bilgi verilmiş ve ileri bir aşama olarak nelerin yapılabileceği açıklanmıştır.
Özet (Çeviri)
This thesis consists of four parts. In the first part of the thesis goal and topicality of the subject is given information about the resources. In the second part of a complex existence and uniqueness of solutions of boundary value problems has been evaluated on the local. In the third part of a complex system of differential equations converted to vector form solutions of differential equations to be satisfied for the existence and uniqueness conditions have been revealed. In the last part of the thesis results and provided brief information about what can be done in an advanced stage is described.