Marketing strategies of European companies in France and England
Fransa ve İngiltere'deki Avrupa şirketlerinin pazarlama stratejileri
- Tez No: 42825
- Danışmanlar: PROF. DR. ŞAYESTE DAŞER
- Tez Türü: Yüksek Lisans
- Konular: İşletme, Business Administration
- Yıl: 1995
- Dil: İngilizce
- Üniversite: Koç Üniversitesi
- Enstitü: İşletme Enstitüsü
- Sayfa Sayısı: 57
Özet
Öz Bu tez, 1995 yılının Ocak ayında Fransa ve ingiltere'de yapılan bir incelemenin ürünüdür. Birinci bölüm, seyahat sırasında ziyaret edilen yedi firmanın verdiği seminerlerin raporlarını kapsamaktadır. Her seminer, pazarlama ve iş idaresinin kendine has değişik tekniklerini konu almaktadır. İkinci bölüm, seyahat sırasında ziyaret edilen Cadbury Schweppes firması ile ilgili özel bir etüddür. İncelemeden önce ve inceleme sırasında yapılan araştırmalar Cadbury Schweppes firmasının uluslararası pazarlama stratejilerinin önemli yönlerini gözlemlemeye yönelik bu etüdün temelini oluşturmaktadır. Son bölümde, İngiltere ve Fransa hakkındaki raporlar, bu iki ülkede özellikle yakın zamandaki gelişmeleri ortaya koymaktadır.
Özet (Çeviri)
ABSTRACT This thesis is the result of a field study to France and England in January 1995. The first section contains reports on the company seminars of the seven companies visited during the trip. Each seminar focuses on a particular aspect of marketing or business management that offers insights to international marketing students. The second part of the thesis is a case study of Cadbury Schweppes, one of the seven companies visited. Research conducted before and during the field study is the basis for study which examines the important aspects of Cadbury Schweppes' international marketing strategy. In the final section, country reports of France and England give a brief introduction to both countries with particular emphasis on current developments.