Drip - irrigation project of THAS Co.
Damla sulama projesi (THAS Co)
  1. Tez No: 42826
  2. Yazar: ÖNDER KUTMAN
  3. Danışmanlar: PROF.DR. SEYMOUR SMİDT
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: İşletme, Business Administration
  7. Yıl: 1995
  8. Dil: İngilizce
  9. Üniversite: Koç Üniversitesi
  10. Enstitü: İşletme Enstitüsü
  13. Sayfa Sayısı: 28
Özet
Öz Bu raporun amacı değişik yatırım alternatiflerinin finansal analizini yaparak THAS şirketine karar vermek üzere olduğu yatırım projesi konusunda vardırıcı olmaktır. Karar Şirket aşağıda gösterildiği gibi dört karar alternatifi ile karşı karşıya bulunmaktadır, Yatırım Alternatifleri 1- Burdur`daki fabrikayı orta ölçekten yüksek ölçeğe yükseltmek,2- Türkiye`nin doğu bölgesinde yeni bir fabrika kurmak. 3- 1. ve 2. alternatifin beraber uygulanması. 4- Herhangi bir yatırım öncesi bir sene beklemek Hangi Alternatif Seçilmeli " Şirket için. net bugünkü değer hesabı çerçevesinde, ilk alternatif en uygun olarak görülmüştür. Bu alternatif ile ilgili olarak daha çok bilgi - Tavsiyeler - bölümünde verilecektir.
Özet (Çeviri)
ABSTRACT This report has the purpose of helping enable the THAS Company in her new investment decision to make a full analysis of investment alternatives using different financial methods. Decision Problem : The company is face to face with mainly four decision alternatives which are shown below : Investment Alternatives : 1- Change the plant in Burdur from medium to large size, 2- Construct a new plant in the eastern region of Turkey,3- Perform both steps 1 and 2. 4- Wait for one vear before making an investment. Which Alternative Should be Selected '.' It is advisable that the company go with the first alternative which would point to the maximum net present value. There will be more information about this alternative selection issue in the“Recommendations”part of the report.Öz Bu raporun amacı değişik yatırım alternatiflerinin finansal analizini yaparak THAS şirketine karar vermek üzere olduğu yatırım projesi konusunda vardırıcı olmaktır. Karar Şirket aşağıda gösterildiği gibi dört karar alternatifi ile karşı karşıya bulunmaktadır, Yatırım Alternatifleri 1- Burdur`daki fabrikayı orta ölçekten yüksek ölçeğe yükseltmek,2- Türkiye`nin doğu bölgesinde yeni bir fabrika kurmak. 3- 1. ve 2. alternatifin beraber uygulanması. 4- Herhangi bir yatırım öncesi bir sene beklemek Hangi Alternatif Seçilmeli " Şirket için. net bugünkü değer hesabı çerçevesinde, ilk alternatif en uygun olarak görülmüştür. Bu alternatif ile ilgili olarak daha çok bilgi - Tavsiyeler - bölümünde verilecektir.