Privatization of Havaş
Havaş'ın özelleştirilmesi
- Tez No: 42827
- Danışmanlar: PROF.DR. BÜLENT GÜLTEKİN
- Tez Türü: Yüksek Lisans
- Konular: İşletme, Business Administration
- Yıl: 1995
- Dil: İngilizce
- Üniversite: Koç Üniversitesi
- Enstitü: İşletme Enstitüsü
- Sayfa Sayısı: 66
Özet
öz Bu çalışma Türkiye'nin ekonomik büyümesini ve gelişmesini desteklemek için yürütülen özelleştirme programının bir parçası olan Havaş'ın değerlemesine yöneliktir. Çalışma sırasında özelleştirmenin politik ve ekonomik tartışmalarından çok Havaş'ın değerinin belirlenmesi üzerinde durulmuştur. Çalışmanın ilk kısmı şirket hakkındaki bilgilerden oluşmaktadır. İkinci kısım ise belirtilen varsayımlara dayanılarak yapılan değerleme işlemine ayrılmıştır. Sonuç bölümünde şirketin değeri belirlenmiştir.
Özet (Çeviri)
ABSTRACT This study attempts to detect a value for Havas which has been taken into privatization program for promotion of economic growth and development of Turkey. It has been emphasized on the valuation of Havas throughout the study, rather than political and economical arguments of privatization. The first portion of the study gives information about the company. The second portion is dedicated to valuation process of Havas, which is based on conferred assumptions. The value of the company is settled in the conclusion part. m