Ankara Üniversitesi Sağlık Kültür ve Spor Dairesi Psikolojik Danışma Servisi'ne başvuran üniversite öğrencilerinin psikolojik ihtiyaçları
Psychological needs of university students who have applied to the deparment of healt, Sports and Cultural Affairs of Ankara University for Psychological Counseling
- Tez No: 43517
- Danışmanlar: PROF.DR. YADİGAR KILIÇÇI
- Tez Türü: Yüksek Lisans
- Konular: Psikoloji, Psychology
- Yıl: 1995
- Dil: Türkçe
- Üniversite: Hacettepe Üniversitesi
- Enstitü: Sosyal Bilimler Enstitüsü
- Sayfa Sayısı: 112
Özet
ÖZET Bu çalışmada Ankara üniversitesi, Sağlık-Kül tür ve Spor Daire Başkanlığı Psikolojik Danışma Servisine başvuran üniversite öğrencilerinin psikolojik ihtiyaçları cin siyetine, yasının büyük ve küçük olusuna cep harçlığının kendisine yetip yetmemesine, köy ve şehir kökenli olusuna göre incelenmiştir. Çalışma grubu, 18 - 26 yaşları arasındaki toplam 99 üniversite öğrencisinden oluşmuştur. Bu öğrenciler 1993- 1994 öğretim yılında Ankara üniversitesi bünyesindeki Psikolojik Danışma Merkezine başvuran öğrenciler arasın dan seçilmiştir. örneklemi oluşturan öğrencilere,“Edwards Kişisel Tercih Envanteri”uygulanmıştır.
Özet (Çeviri)
IV SUMMARY This study aims to investigate the psychological needs of university students who have applied to the Department of Health, Sports and Cultural Affairs of Ankara University for psychological counseling, in relation with such parameters as sex, age, rur. 1 or urban origin and whether their allowance is satisfactory or not. The study group consists of 99 university student aged 18-26, in two semestres of 1993 and 1994.