Turquality programında tedarik zinciri yönetimi performans alanında süreç geliştirme ve örnek uygulama
- Tez No: 435288
- Danışmanlar: YRD. DOÇ. DR. MEHMET KAHVECİ
- Tez Türü: Yüksek Lisans
- Konular: İşletme, Business Administration
- Yıl: 2016
- Dil: Türkçe
- Üniversite: Haliç Üniversitesi
- Enstitü: Sosyal Bilimler Enstitüsü
- Ana Bilim Dalı: İşletme Ana Bilim Dalı
- Bilim Dalı: İşletme Bilim Dalı
- Sayfa Sayısı: 123
Özet
Bu tezde Turquality kriterlerine göre Tedarik Zinciri Yönetiminde 4'lü olgunluk seviyesine ulaşabilmek adına yapılması gereken süreç geliştirme çalışmalarına yer verilmiştir. Ayrıca bununla beraber denetim süreçlerine katılmış bir firmanın yapması gereken süreç iyileştirme çalışmalarından bir tanesi örnek olay incelemesi olarak teze eklenmiştir. Örnek olay incelemesi kapsamında firmanın mevcut durumu analizi yapılmış, yapılması gereken iyileştirme çalışmaları tespit edilmiş, tespit edilen iyileştirme çalışmalarının ERP programına aktarılması adına yapılması gerekenler entegrasyon çalışmalarına yer verilmiştir. Canlı kullanıma geçiş aşamasından sonra ise firmanın süreç geliştirme çalışmaları neticesinde kazandığı kazanımlar ile ilgili çıktılar tezin sonuç bölümüne eklenmiştir.
Özet (Çeviri)
In this thesis,studies shown how can supply chain management to achieve 4. Level Turquality criteria through to process improvement activities.In addition to this,one of the necessities that companies in supervision process included in the theisis as a sample situational analysis. Company's current situation analysis was made as part of case studies that were conducted.Also,the integration of identified improvement to ERP system was determind and listed.After real time use,one of the process development studies was added to the conclusion section.