Çelik hasır işletmelerinde pazarlamanın satış faaliyetlerine etkisi ve firma uygulaması
Essay on marketing effects on sales activities of wire mesh factory and company policy application
  1. Tez No: 438410
  2. Yazar: RIFAT AĞIRMAN
  3. Danışmanlar: DOÇ. DR. SERAP İNCAZ
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: İşletme, Business Administration
  7. Yıl: 2016
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Nişantaşı Üniversitesi
  10. Enstitü: Sosyal Bilimler Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: İşletme Yönetimi Ana Bilim Dalı
  12. Bilim Dalı: İşletme Yönetimi Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 85
Özet
Pazarlamanın satış faaliyetlerine etkisinin ele alındığı çalışmada çelik hasır sektörü üzerinde durulmuştur. Bu doğrultuda öncelikli olarak çalışmanın ilk bölümünde pazarlama ile satış ilişkisi incelenmiştir. Bu amaçla pazarlama ve satış kavramlarına, pazarlamanın bölümlendirmeleri, karmasına ve çeşitlerine yer verilmiştir. Bununla birlikte lojistik kavramına değinilerek çalışmanın ilerisine hazırlık yapılmıştır. İkinci bölümde ise çalışmanın ana unsuru olan çelik hasır işletmelerinden bahsedilerek, çeliğin ve çelik hasırın tanımlarına, ülkemizdeki ve Dünyadaki hem ihracat hem de ithalat verilerine verilmiştir. Çalışmanın üçüncü ve son bölümünde ise anket çalışması sonucu elde edilen verilen analizi gerçekleştirilerek sonuç kısmı ile birlikte çalışma tamamlanmıştır.
Özet (Çeviri)
Study addressing the impact of marketing on sales activities focused on the steel mesh sector. primarily in sales and marketing relationships in the first part of the work in this direction it was investigated. For this purpose, the concept of marketing and sales, marketing segmentation it is given the mix and variety. However, beyond the preparatory work was carried out with reference to the logistics concept. In the second part mentioning the steel wire business, the main component of the study, the definition of steel and steel wire, exports and imports both in our country and around the world are given the data. In the third and final part of the study analyzed the survey results obtained as a result of performing work was completed along with.