Significance of social media and event marketing in developing countries
Gelişmekte olan ülkelerde sosyal medyanın önemi ve etkinlik pazarlama
- Tez No: 443313
- Danışmanlar: Assist. Prof. Dr. ESRA DEMİRBAŞ
- Tez Türü: Yüksek Lisans
- Konular: İşletme, Business Administration
- Yıl: 2016
- Dil: İngilizce
- Üniversite: Bahçeşehir Üniversitesi
- Enstitü: Sosyal Bilimler Enstitüsü
- Ana Bilim Dalı: Pazarlama Ana Bilim Dalı
- Bilim Dalı: Pazarlama Bilim Dalı
- Sayfa Sayısı: 69
Özet
Değişen Dünya koşullarında, insanlar birşeylerin teknolojik ya da insan kaynaklı olarak hızla değiştiğini görmektedirler. İnsanlar bu değişimin ne boyutta olduğunu değişimlerle karşılaştıklarında daha iyi anlamaktadır. Bugünün tüketici egemen dünyasında, pazarlama yöneticileri alıcı ile bir ilişki başlatmak için karşılaştıkları her fırsatı değerlendirmelidirler.. Pazarlamacılar pazarda ii bir isim ve imaj kazanmak üzerine odaklanmalı ve müşterilerinin güvenini kazanmalıdırlar. Bunu yürütmek için en az miktarda zaman ve para gerektiren pazarlama araçları ve taktiklerine sıkıca sarılmalıdır. Ama gerçekte, bu işi başarmak şirketlerin üzerinde durduğu konu değildir.. Sosyal Medya Pazarlama yönünü içerir sağlam bir pazarlama karması, mümkün olduğunca çok sayıda potansiyel müşteriler ile bağlantı kurabilmek için çok önemlidir. Bu çalışmada , genç nüfusun yaşlılara göre fazla olduğu ve Sosyal Medyanın gençler tarafından daha çok kullanıldığı gelişmekte olan ülkelerde Sosyal Medya ve Etkinlik Pazarlaması konuları ele alınmıştır. Sosyal Medya ve Etkinlik Pazarlaması konuları üzerine, öncelikle bir literatür çalışması gerçekleştirilmiştir. Daha sonra Sosyal Medya ve Etkinlik pazarlama konularında, Gelişmekte Olan Ülke vatandaşları arasında bir araştırma çalışması gerçekleştirilmiştir
Özet (Çeviri)
In this evolving new world where everyone sees that things are changing in a rapid pace either it be technology or human behavior, people often seem to forget that changes are greater than their appearance. In the current modern era the business world is dominated by the consumers, business tycoons and marketing managers have no space of error at all and need to utilize every possibility to start a long or short term association with their prospective buyer. Business personals, Marketers and all related shareholders need to focus on making an intangible form of asset from the customers either it be in the form of trust, or willingness to further buy from us. Keeping in view the traditional marketing mix and running the same advertising and promotions again and again is really easy and tempting but consumers don't get pay attention to these worn out tools and tactics any more, we need to that action of such sort take the least amount of time and money is spent. But the truth is that it's often not in the company's best interests to do so. A solid marketing mix that incorporates the aspect of Social Media Marketing is a pivotal part of the modern marketing tools that provides the consumer and the companies to get connected and stay connected as long as possible. In this study I have tried to bring life to the concept of Social Media and Event Marketing taking place throughout the world especially the places where the Social Media is evolving vigorously in the young generation, the places where the population of youth exceeds the elder, this includes all the developing countries. Thus my findings will not only put light on the various problems of Social media but will examine the basis by which a company using social media can bring colossal MNC's to their knees.