Sağlık sektöründe örgütsel aidiyet sorunsalı: Kamu ve özel hastanelerde karşılaştırmalı araştırma
Problematic of organizational belonging in the healthcare services: A comparative study in public and private hospitals
- Tez No: 443573
 - Danışmanlar: PROF. DR. MUAMMER ZERENLER
 - Tez Türü: Doktora
 - Konular: Sağlık Kurumları Yönetimi, İşletme, Health Care Management, Business Administration
 - Yıl: 2016
 - Dil: Türkçe
 - Üniversite: Selçuk Üniversitesi
 - Enstitü: Sosyal Bilimler Enstitüsü
 - Ana Bilim Dalı: İşletme Ana Bilim Dalı
 - Sayfa Sayısı: 165
Özet
Günümüzde teknolojinin hızla gelişmesi, sağlık sektöründe yeni araç, gereç ve tekniklerin gelişmesine olanak sağlamış bu da tedavi hizmetlerinin maliyetlerini artırmıştır. Tedavi ve teşhiste önemli rol oynayan tıbbi alet ve ekipmanların maliyetlerinin, hekimlerin tek başlarına bu cihazlara sahip olmada alım güçlerinin dışında kalması, özellikle cerrahi branşlarda personel ve malzeme yönünden desteklenmiş kuruluşlara büyük ölçüde ihtiyaç duyulmasına neden olmuştur. Saymış olduğumuz bu nedenlerden dolayı“Özel Hastaneler”kavramı sağlık hizmetleri içerisinde günden güne önem kazanmıştır.
Özet (Çeviri)
Rapid development of the technology enabled development of new tools and instruments in the healthcare sector and also increased the costs of treatment services. Since costs of medical tools and instruments which are important for diagnosis and treatment exceed purchasing power of the physicians individually, the need for the institutions with a personnel and equipment support, especially in surgical branches has greatly increased. Due to the reasons mentioned above, the concept of“Private Hospitals”has become important gradually within current healthcare services.