The role of human power and impact on the employee performance infive star hotels
İnsan gücünün rolü ve etkisinin performansa katkısının beş yıldızlı otellerde araştırılması
  1. Tez No: 448571
  2. Yazar: ASIN A. AZIZ
  3. Danışmanlar: PROF. DR. SAİT PATIR
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: İşletme, Business Administration
  7. Yıl: 2017
  8. Dil: İngilizce
  9. Üniversite: Bingöl Üniversitesi
  10. Enstitü: Sosyal Bilimler Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: İşletme Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 97
Özet
Bu araştırmanın temel amacı; eldeki insan gücü ve çalışana performansı arasındaki ilişkiyi liderlik, takım çalışması, çalışma ortamı ve çalışan performansı ile ilişkisini incelemektir. Kürdistan Bölgesi olan Erbil'de otel sektöründe çalışmak isteyen katılımcıların 150 kişiye ulaşılmış ve bir anket yapılmıştır. Toplanan bilgiler, frekans analizi ve SPSS'le açıklamaya çalışılmıştır. Çalışma sonunda, çalışanların performansına bağımsız değişken olan ( Yetkilendirme ve Dönüşüm liderliği, takım çalışması ve çalışma ortamı) önemli etki ettikleri belirlenmiş ve bunlar arasında bir ilişki olduğunu elde edilmiştir.
Özet (Çeviri)
The main purpose of this research is; Team work, working environment and employee performance between human power and employee performance at hand. In Erbil, the Kurdistan Region, 150 participants were asked to work in the hotel sector and a survey was conducted. The collected information was analyzed by frequency analysis and SPSS. At the end of the study, it was determined that the independent variables (Authorization and Transformation Leadership, team work and working environment) had a significant effect on the performance of the employees and it was found that there was a relationship between them