The role of psiychological empowerment on employees innovation
Çalışan yeniliği üzerine psikolojik yetkilendirmenin rolü
  1. Tez No: 448570
  2. Yazar: NAWROZ AHMED ABDULRAHMAN
  3. Danışmanlar: YRD. DOÇ. DR. MEHMET GÜVEN
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: İşletme, Business Administration
  7. Yıl: 2017
  8. Dil: İngilizce
  9. Üniversite: Bingöl Üniversitesi
  10. Enstitü: Sosyal Bilimler Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: İşletme Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 118
Özet
Çevresel değişimin, kütleselime ve rekabetin bir sonucu olarak, çalışanın inovasyon ve yaratıcı yönleri öne çıkmıştır. Bu çalışma, psikolojik güçlenmenin çalışanlar üzerindeki yenilik ve gelişim üzerindeki pozitif rolünü araştırmaktadır. Veriler, Irak'ın Erbil kentindeki özel ve devlet üniversitelerinden dekan ve akademisyenler yardımı ile toplanmıştır. Araştırmanın bulguları psikolojik güçlendirme ve çalışanların yeniliği arasında anlamlı ve pozitif bir ilişki olduğunu göstermekte olup bu konuyla ilgili önerilerde bulunmakta.
Özet (Çeviri)
As a result of environmental change, mass competition and competition, the employee's innovation and creative aspects came to the forefront. This study investigates the positive role of psychological strengthening on innovation and development of employees.The data was collected with the help of deans and academicians from private and state universities in Erbil, Iraq. The findings of the research show that there is a meaningful and positive relationship between the psychological strengthening and the innovation of employees, and suggestions are made on this subject.