The impact of charismatic leadership on transforming organization
Dönüştürme organizasyonunda karizmatik liderliğe etkisi
  1. Tez No: 448592
  2. Yazar: KAREZ IBRAHIM KAREEM
  3. Danışmanlar: YRD. DOÇ. DR. MEHMET GÜVEN
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: İşletme, Business Administration
  7. Yıl: 2016
  8. Dil: İngilizce
  9. Üniversite: Bingöl Üniversitesi
  10. Enstitü: Sosyal Bilimler Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: İşletme Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 152
Özet
Bu çalışmanın amacı, karizmatik liderliğin dönüşüm organizasyonu üzerindeki etkisi olduğunu, liderlerin liderlerin bireysel becerilerinin kuruluştaki çalışanların performansı üzerinde nasıl etkilediği ve çalışanların örgüt yönetiminin planlanması ve stratejik olarak araştırılması olduğunu gösteriyor. Bu sayede, ekip çalışması içinde takipçilere, organizasyonun içindeki veya dışındaki stres zamanında ve sorunlarda etik liderliği sağlamakla motive ve ilham kaynağı olur. Kurumdaki liderlik teorisi ve karizmatik liderlik teorisi, çok sayıda yazarın bulunduğu çok sayıda sektörde tanımlandı ve stratejik liderliği planlamak stratejik liderlik ekibi ile stratejik düşünme, stratejik hareket ve stratejik planlama olduğunu açıkladı. Ayrıca, nitel araştırma yöntemini, geçerlik ve güvenirlik ile sorular üzerinde kullandık ve SPSS istatistik programında daha az hata kullanan doğru bir sonuç bulmak için kullandık ve bu da tam olarak araştırma anketi kullanmak istediklerimiz için çok kullanışlıyız. Nihayet referans olarak yeni ve modern referans stili olan APA stili atıflarını kullandık.
Özet (Çeviri)
The target this study is find the impact of charismatic leadership on transforming organization mean how leadership, Individual skills of the leaders have effect on employees performance on the organization, and investigated with employees on planning and strategic of organization management. Therewith motivated and inspiring to followers in teamwork with dealing ethical leadership in stress time and problems inside or outside the organization. The leadership theory and charismatic leadership theory in the organization was described in several sector with much author, and planning strategic leadership is explicate strategic thinking, strategic acting and strategic planning with strategic leadership teamwork. Moreover we used Method of qualitative research with validity and reliability on questions and for finding an accurate result with less error used statistic program of SPSS, and that is very useful exactly what we want to used research questionnaire. Finally we used APA style citation in reference that is new and modern style of reference.