Örgütlerde adalet algısının iş tatmini üzerine etkisi: Akdeniz Üniversitesi idari personeli üzerinde bir araştırma
The effect of justice perception on job satisfaction in the organisations: A study on the administrative staff of the Akdeniz University
- Tez No: 451253
- Danışmanlar: YRD. DOÇ. ZÜBEYİR BAĞCI
- Tez Türü: Yüksek Lisans
- Konular: Kamu Yönetimi, İşletme, Public Administration, Business Administration
- Yıl: 2016
- Dil: Türkçe
- Üniversite: Pamukkale Üniversitesi
- Enstitü: Sosyal Bilimler Enstitüsü
- Ana Bilim Dalı: İşletme Ana Bilim Dalı
- Bilim Dalı: Yönetim ve Organizasyon Bilim Dalı
- Sayfa Sayısı: 97
Özet
Bu araştırmanın amacı: çalışanların örgütsel adalet algısının iş tatmini üzerine etkisini incelemektir. Çalışma iki bölümden oluşmuştur. Çalışmanın birinci bölümünde örgütsel adalet ve iş tatmini ile ilgili kavramsal çevre incelenmiştir. Çalışmanın ikinci bölümünde kullanılan verisel bilgiler açıklanmış. Elde edilen veriler yardımıyla ampirik bir çalışma yapılmıştır. Bu deneysel çalışma Antalya Akdeniz Üniversitesi Rektörlüğü'nde çalışan 199 idari personel ile gerçekleştirilmiştir.
Özet (Çeviri)
The aim of this research is studying on the effect of employees' perception of organizational justice on job satisfaction. The study consists of two sections. In the first section the conceptual frame work related to organizational justice and job satisfaction has been examined. In the second section the data which are used has been explained and an ampirical study was obtained with the help of the obtained data. This experimental study was conducted with 199 administrative staff working at Antalya Akdeniz University Rectorate.